ӨЗБЕКӘЛІ ЖӘНЕ МӘДЕНИ МАЙДАН

Кітап оқу сайысы мектеп мұғалімдері мен оқушыларының арасында өтті. Сайыс 3 кезеңнен тұрды. І кезеңде кітаптан тест тапсырды. Қатысушылар іріктеліп ІІ кезеңге өтті. Кітап бойынша сұрақ-жауап болды. ІІІ кезеңге үш қатысушы өтіп, эссе жазды. Нәтижесінде оқушылар арасынан 8 Д сыныбының оқушысы Машат Сезім І орын иеленіп, 20 000 ₸ ақшалай сыйлықпен марапатталды. 8 В сыныбының оқушысы Егдирбай Назерке ІІ орын иеленіп, 15 000 ₸ ақшалай сыйлықпен марапатталды. 9 В сыныбының оқушысы Темірхан Әлихан ІІІ орын иеленіп, 10 000 ₸ ақшалай сыйлықпен марапатталды.
Мұғалімдер арасында орыс тілі және әдебиеті пәні мұғалімі Оразымбетова Жазира І орын иеленіп, 20 000 ₸ ақшалай сыйлықпен марапатталды. Тағы бір орыс тілі және әдебиеті пәні мұғалімі Олжабаева Арайлым ІІ орын иеленіп, 15 000 ₸ ақшалай сыйлықпен марапатталды. Тарих пәні мұғалімі Амалова Сымбат ІІІ орын иеленіп, 10 000 ₸ ақшалай сыйлықпен марапатталды. Қатысушыларға ақшалай демеушілік көрсеткен Еуразия банкі АҚ.
Кешке кітап кейіпкері, Қазақстан Республикасының Халық әртісі, биші Гүлжан Ізімқызы Талпақова арнайы қонақ ретінде шақырылып, қатысушыларды марапаттады. Сондай-ақ әнші Айгүл Құбаш Ө. Жәнібектің арнайы тапсыруымен Ш. Қалдаяқовтың әніне, М. Шахановтың сөзіне жазылған “Арқалықтың ақ таңы” әнін шырқады. Кеш соңында Ф. Оңғарсынованың Ө. Жәнібек дүние салғанда арнап шығарған өлеңін 8 В сынып оқушысы Егдирбай Жанерке оқыды.
УЗБЕКАЛИ И КУЛЬТУРНЫЙ МАЙДАН
Конкурс чтения книг прошел среди учителей и учащихся школ. Конкурс состоял из 3 этапов. На первом этапе он сдал книжный тест. Участники были отобраны и прошли во II этап. Был сеанс вопросов и ответов по книге. Три участника вышли на III этап и написали эссе. В итоге ученик 8 класса Машат Сезим занял первое место среди учеников и награжден денежной премией в размере 20 000 лай. Ученик 8 класса Эгдирбай Назерке занял II место и награжден денежной премией 15 000₽ Ученик 9 класса Темирхан Алихан занял третье место и награжден денежной премией 10 000 В.
Учитель русского языка и литературы среди учителей Оразымбетова Жазира заняла первое место и была награждена денежной премией в размере 20 000₽. Еще одна учительница русского языка и литературы Олжабаева Арайлым заняла второе место и была удостоена денежной премии в размере 15 000 ₽. Учитель истории Амалова Сымбат III заняла третье место и была удостоена денежной премии в размере 10 000 ие. АО «Евразийский банк», который оказал финансовую спонсорскую помощь участникам.
В качестве специального гостя приглашена персонаж книги, народная артистка РК, танцовщица Гульжан Изимкызы Талпакова и наградила участников. Также певец Айгуль Кубаш О. Со специальным заданием Жанибек Ш. на песню Калдаякова М. Спел песню «Белое утро Аркалыка», написанную на слова Шаханова. Ф в конце вечера. О Унгарсынова. Стихотворение, посвященное Жанибеку при его рождении, прочитала ученица 8 класса Эгдирбай Жанерке.